Taneční podložky


 Princip hry
     Taneční podložku připojíte k počítači (nebo PS2 či XBOX) a spustíte program (simulátor Dance Dance Revolution – DDR). Vyberete skladbu, která se Vám líbí a odpovídá náročností právě Vám. Dále už ,,jen“ sledujete šipky na monitoru.

     Na obrazovce před vámi se nachází čtyři statické šipky, které blikají do rytmu hudby. Zanedlouho se na obrazovce začnou rojit další barevné šipky, které představují 'taneční' kroky. Jakmile pohyblivá šipka míjí šipku statickou, musíte zmáčknout stejnou šipku na vaší taneční podložce. Počítač pak vyhodnocuje přesnost každého vašeho šlápnutí. Běžící šipky korespondují s rytmem hudby, která bude Vaším skvělým pomocníkem. Na konci počítač přesně ohodnotí a oznámkuje Váš výkon v několika ohledech, abyste mohli sledovat, jak se zlepšujete.

     Již z tohoto stručného popisu DDR je patrné, že opravdová aktivní účast hráče je nezbytnou podmínkou. Budete překvapeni, jak i pouhých deset minut na Vaší taneční podložce dokáže rozproudit Vaši krev i energii. Z vlastní zkušenosti však víme, že po deseti minutách podložku opustit nelze :-), hra je na to příliš návyková. DDR je sport, tanec, ale především zábava, kterou lze provozovat v podstatě kdekoliv.
 


Komu je hra určena
     DDR se hodí pro člověka jakéhokoliv věku, který má doma počítač (nebo PS2 či XBOX), trochu místa a chuť zkoušet nové věci. DDR může být i skvělý netradiční dárek, který překvapí, potěší a zároveň pozitivně působí na tělo i mysl. Je to skvělý způsob aktivního odpočinku bez nutnosti opouštět domov či práci. Pouze připojíte podložku k počítači, zapnete program a můžete začít s pohybem. Čeká Vás příjemné zlepšování kondice, pálení přebytečných kalorií, zpevňování dolní poloviny těla, ale hlavně pestrý svět hudby a tanečních kroků, ke kterým nepotřebujete vrozený rytmus v těle! DDR Vám se vším pomůže. Stačí pouze sledovat šipky na monitoru a ve správném okamžiku je zmáčknout na Vaší taneční podložce.

     Chystáte nějakou party, slavnost či setkání s přáteli? Vezměte notebook, taneční podložky a zkuste netradiční zpestření, třeba malý turnaj, který rozhodně zaujme a strhne v jakémkoliv věku. Zábava zaručena!

     Pořiďte tento atraktivní dárek Vašim dětem. Poskytnete jim dlouhotrvající zábavu, kterou mohou sdílet s Vámi i se svými kamarády. Zažijí radost z aktivního pohybu, kdy se budou postupně zlepšovat a zábavnou formou rozvíjet koordinaci, postřeh, cit pro rytmus, ale i celkovou kondičku. Věk vašeho dítěte není rozhodující, výjimkou nejsou ani čtyřleté ratolesti zvládající jednodušší skladby.

Historie
     Podíváme-li se do historie DDR, zjistíme, že tato rytmická hra vzniká v Japonsku, kde se již od počátku setkává s velkým ohlasem. V devadesátých letech se začíná šířit nejprve do Ameriky, kde lze v současnosti stejně jako v Japonsku najít velké množství veřejných heren zaměřených na DDR. Po nějakém čase si taneční podložky začínají získávat oblibu i v Evropě. V České republice doposud hra získala pouze několik desítek či stovek obdivovatelů, kteří ji museli nákladně objednávat ze zahraničí, nebo si ji vyrobit laicky vlastními silami. Až nyní máte jedinečnou možnost pořídit si tuto silně ,,návykovou“ záležitost i Vy jednoduchou cestou v rámci ČR. Oproti výrobkům objednaných ze zahraničí máte několik velkých výhod. Samozřejmostí je dvouletá záruční lhůta a nesrovnatelně nižší poštovní náklady.

Proč hrát DDR?
     DDR je zdravé aerobní cvičení, které je navíc velmi zábavné a rozvíjí smysl pro rytmus. Hráč bez problémů vydrží sportovat i několik hodin v kuse. Pohybem je hra nejbližší aerobiku. Podle zahraničních zkušeností vášniví hráči zhubli při pravidelném cvičení i několik kilogramů. Měkké podložky jsou navíc velice šetrné i ke kloubům hráče. Hra je vhodná doslova pro každého – věk ani hmotnost není rozhodující. Dokonce ani počet lidí nerozhoduje – bez problémů může člověk hrát sám, ale rovněž i několik hráčů najednou. Velmi zábavné je i pouhé pozorování tancujícího hráče.Co potřebuji, abych mohl začít hrát?
     Potřebujeme si pouze pořídit příslušný software a taneční podložku, která bude snímat naše kroky. Hru lze spustit na běžném PC, případně PC připojit k televizi (datový projektor, zesilovač a další doplňky mohou sice vylepšit dobrý pocit ze hry, ale rozhodně nejsou nutností). Software je bezplatně k dispozici ke stažení na Internetu. Taneční podložky (tzv. pad) existují v různých podobách. Levnější lehká verze se nazývá softpad, dražší robustnější verze se nazývá hardpad.Taneční podložka - pad
     Slovem pad označujeme taneční podložku, která snímá vaše pohyby a přenáší je do počítače či herní konzole. Existuje mnoho druhů podložek – jednu věc mají ale společnou – velké nakreslené šipky. Pro klasické DDR jsou šipky do čtyř směrů (nahoru, dolů, vlevo a vpravo), výjimkou však není ani více šipek.
Pady lze rozdělit do 2 hlavních kategorií. Softpad je levnější, lehčí a skladnější varianta padu. Dá se jednoduše složit a přenést či uklidit na jiné místo. Uvnitř může být výplň (molitan). Softpady se ale rychleji opotřebovávají, proto na ně šlapejte (hrajte) s citem a bez bot. Hardpad je těžší, větší, hůře se přenáší, ale více vydrží. Na hardpadu je možné hrát i v botách (některé typy dokonce boty vyžadují). Hardpady mají obvykle lepší citlivost, což pomáhá hlavně hráčům na vyšších úrovních, kdy potřebují potvrdit mnoho šipek za velmi krátký čas. Začátečníkům postačí softpad, ale konečná volba je na vás.

Naše taneční podložky jsou určené pro taneční simulátory jako Stepmania, DWI (Dance With Intensity), ITG (In The Groove), ale i pro Dancing Stage a další DDR Dance Dance Revolution hry.


Proč pořídit taneční podložku:

 •  zdravá a přitom velmi zábavná hra
 •  rozvíjení koordinace, postřehu a smyslu pro rytmus
 •  zlepšení kondice (aerobní cvičení)
 •  zlepšení tanečních schopností
 •  nevšední dárek
 •  nízká pořizovací cena a provozní náklady (podložku připojíte k běžnému PC bez nutnosti dalších investic –   software je zdarma)
 •  velmi rychlé pokroky u začátečníků
 •  zajímavé zpestření večírků, firemních akcí, ale i akcí pro mládež
 •  hardpady jsou vhodné i pro profi a fitness použití
 •  vhodné i pro firmy (propagační předmět, reklama na veletrhu...) 

 

  Služby a tipy pro firemní zákazníky:

 • zajistíme zajímavé zpestření firemních večírků a teambuilding akcí
 •  přitáhneme zákazníky do vašich veletržních stánků a expozic
 •  taneční podložka je nevšední dárek či odměna pro zaměstnance či firemní klienty
 •  možnost opatřit taneční podložku vaším firemním logem nebo jiným potiskem (či samolepkou)
 •  možnost upravení tanečního software do firemních barev, rozšíření o logo společnostinebo dokonce   vytvoření  reklamy na pozadí jednotlivých tanečních skladeb (v průběhu tance se na pozadí zobrazuje vaše firemní reklama)
 •  taneční podložky je možné i zapůjčit

 

Služby poskytované společností KMsport

 •  prodej a distribuce tanečních podložek
 •  prodej a distribuce software pro taneční podložky
 •  zajištění doprovodných zábavních akcí na firemních večírcích, prezentacích, veletrzích
 •  doprovodný program festivalů a dalších kulturních akcí
 •  pořádání soutěží a soustředění pro děti, programy na dětské tábory
 •  půjčovna tanečních podložek a jiného sportovního vybavení
 •  jsme napojeni na největší sklad tanečních podložek ve střední Evropě
 •  jako jediní v Evropě garantujeme vysokou životnost tanečních podložek - na veškeré naše taneční  podložky poskytujeme 2 roky záruční lhůtu (v zahraniční je běžných pouze 3-6 měsíců)
 •  pořádáme akce na rozvoj a podporu tohoto v České republice zatím neznámého sportu 
 •  snažíme se o osvětu ve školách a organizacích pro mladé a zábavnou formou zvýšit množství pohybových aktivit mladých