Sorudo


SORUDO

SORUDO je systém moderní reálné sebeobrany. V cizině označované jako RBS (reality based system). Efektivita a funkčnost je zde dána především využíváním základní fyziologie lidského těla a nejkratší dráhy úderu, což nám umožňuje vyřešit situaci do 2-3 vteřin.

Narozdíl od bojových umění nebo bojových sportů, my nechceme se soupeřem zápasit 20 minut jako v ringu, počítáme s tím, že nemáme jednoho soupeře, který je stejně těžký jako my. Předpokládáme, že útočníků bude víc, budou ozbrojeni a my budeme muset chránit například přítelkyni nebo své dítě.

Stejně tak narozdíl od klasických sebeobranných systémů, které jsou povětšinou založeny na nějakém bojovém umění, my se snažíme cvičit v prostředí, které je pro napadení pravděpodobné, a v oblečení, ve kterém běžně chodíme.

Použitelnost systému je určena i samotnými jedinci, kteří naším systémem prošli nebo procházejí. Cvičíme např. policejní zásahovou jednotku, jedince od armády ČR, složky IZS, úředníky, dívky a ženy, ale třeba i handicapované nebo důchodce.

Výcvik je určen pro skupiny i jednotlivce a to formou pravidelného výcviku nebo formou výcvikových kurzů o různé délce. Další nedílnou součástí je u nás výcvik formou různých seminářů - např. právních seminářů, potápění, výsadkové nebo střelecké přípravy, survivalu, první pomoci, paintballu, slaňování a mnoha dalších netradičních aktivit.