Trampolíny


Když se řekne trampolína...

V několika posledních letech velmi vzrostla obliba takových sportů, při kterých tuhne krev v žilách, běhá mráz po zádech a které také vyžadují notnou dávku odvahy. Mnozí už možná tušíte, kam mířím. Ano, řeč je o bungee jumpingu, paraglidingu, seskocích z letadla a v neposlední řadě také o speciálních kolotočích. Některým z nás se podlomí kolena a zatočí hlava již jen při pomyšlení, že bychom mohli něco takového podstoupit, a tak jen s obdivem či s nevěřícím kroucením hlavy posloucháme zážitky těch odvážných. V každém z nás je totiž, i když si to nepřiznáme, zakořeněná touha vzlétnout a alespoň na chvilku porušit zákon o přitažlivosti zemské.

Už vás také napadlo přemýšlet o tom, co se dá zažít a pocítit při volném pádu, o němž víte, že ho přežijete? Svírání žaludku, bolest u srdce, volnost, radost, hrdost. A nakonec jste na sebe opravdu hrdí a spokojení s překonáním vlastního strachu, který se snažil udržet vás pevně při zemi - vždyť jste přeci letěli!

V pozadí těchto odvážných skoků a seskoků se vedle jiných sportovních odvětví skrývá malý sport - skoky na trampolíně. Skákání, stejně jako chůze, je jednou z přirozených lidských vlastností. Už ve středověku lidé vymysleli zařízení, které se dnešní trampolíně podobalo jen vzdáleně, a když ho další nadšenci na začátku našeho století vylepšili, položili tak základní kámen novému sportu. Uvidíte-li v cirkuse či televizi někoho skákat a točit se na všechny možné strany, bude se vám určitě zdát, že mu to nečiní ani nejmenší problém. Zajisté si pomyslíte, že tohle byste snadno dokázali také. Zdání ovšem klame.

Jestliže se rozhodnete trampolínu vyzkoušet, věřte, že to stojí za to. Dovolte mi jednu malou radu: oblékněte si tričko s dlouhým rukávem a tepláky. Lépe vypadati jako eskymák, než pyšniti se krásnými odřeninami. Napoprvé dozajista nepoletíte 8 metrů vysoko, ale i metr bude docela dostačující a dá to fušku, abyste své tělíčko uřídili. Když po několika minutách slezete konečně na pevnou zem, pocítíte, jako by svou pevnost ztratila. Chviličku se s vámi houpe celý svět a máte zvláštní, bezdůvodné pocity radosti. Žádné obavy, po několika letech to zajisté přejde. Může se stát, že se vám skákání zalíbí natolik, že zatoužíte dokázat alespoň zlomek toho, co jste někde viděli. Není nic snazšího. Stačí jen začít a chvíli tvrdě pracovat. Úspěch se dozajista dostaví a vy budete létat, byť jen do menších výšek. A vězte, že příjemné pocity zůstávají i po mnoha letech a posilují se s každým, byť jen nepatrným, úspěchem. Snad i proto jsou všichni trampolinisté tak trochu "blázni". Snaha o překonání zemské přitažlivosti alespoň na okamžik provází lidstvo od nepaměti.

Říká se, že prvními průkopníky skákání na trampolíně byli eskymáci, kteří k vyhazování odvážlivců do vzduchu používali mroží kůže způsobem, jakým hasiči zachraňují lidi při skocích z oken hořících domů. Také středověcí akrobaté předváděli pro potěšení diváků svá vzdušná cvičení na pružných prknech, které byly na koncích podepřeny špalky.

První skutečnou trampolínu pak vyvinul francouzský artista du Trampoline, který využil odrazových schopností záchranné sítě pod visutou hrazdou a upravil ji pro samostatná cvičení odvážných a atraktivních skoků. Další četné napodobeniny pak již nesly jméno prvního konstruktéra.

Myslím, že každý kdo vidí trampolínu, dostane chuť zkusit si jen tak nezávazně zaskákat. Každý člověk bez rozdílu, ať se jedná o dítě nebo dospělého, ať se jedná o dospělého štíhlého nebo korpulentní dámu či pupkatého pána. Proč? Pohyb na ní vyvolává v člověku pocit svobody, volnosti, člověk může na chvilku zažít pocit letu do výšky, aniž by se mu udělalo zle od žaludku. Trampolíny přinášejí zkrátka naprostý stav beztíže, po kterém tak často toužíme.

Žijeme v době, kdy hrozí obezita i dětem, což je velice hrozivá věc, neboť dítě je ve vývinu a je tak více ohroženo na zdraví než dospělý. Dítě se vyvíjí a krom zdravé výživy potřebuje i zdravý pohyb. Každé dítě, i to nemotorné, si bude chtít zaskákat bez pocitu, že ostatní budou lepší a že ono bude působit neohrabaně. Takovému dítěti může trampolína přinést novou radost z pohybu, kterou třeba již ztratilo.Ale i víc než jen to, může přinést nové kamarády a vážnost v dětském kolektivu. Každý přece nemá to štěstí mít vlastní trampolínu, každý si nemůže dovolit pozvat kamarády na skákací trampolínové odpoledne!

A proto jsme tu my!

Dospělý člověk už patrně nebude lákat kamarády na skákání, ale každému uspěchanému rodiči doporučuji 15 minut skákání na trampolíně denně a uvidíte sami. Spadne z Vás na chvíli stres, starosti a každodenní upachtěnost. Můžete si tuto chvilku nechat jen pro sebe a nebo si zaskákat s Vaším dítětem, jenom Vy a Vaše ratolest.

Běžné skákání a běhání může poškozovat Vaše klouby, ale skákání na trampolíně je jiné. Vaše klouby šetří a co víc – pomáhá zrychlit Váš krevní oběh, pomáhá udržet Vaše tělo pevné a bez celulitidy, možná shodíte i nějaké to kilo. Uvolníte se a dostanete znovu zpátky radost z pohybu.

Pojďte se přidat s námi do klubu trampolínových nadšenců. Budete sami překvapeni kolik nových zážitků a radosti Vám a Vaší rodině trampolína přinese.

Roztomilé bříško, kulaťoučký zadeček, zlá kamarádka celulitida...

Skákání na trampolíně je zdravá zábava. Děti trénují koordinaci pohybů a při tom si hrají. Rodiče si na trampolíně procvičují své problémové svalové partie, zbavují se nadbytečných kilogramů a při tom se výborně baví! Proto dosáhly trampolíny v poslední době velké obliby.

Vyzkoušejte si i vy, jaké je to létat na trampolíně.

Našimi zákazníky je nejen sportovní, ale i široká veřejnost. Školy, školky, letní a zimní tábory, oslavy, dokonce i firemní a předváděcí akce (po dobu akce umístíme na naše zařízeni Vaše reklamní bannery a budeme tak součástí Vaší prezentace).

Technické parametry trampolín

průměr: 4.7 m
výška ochranné sítě: 3.4 m

Ceny sportovního vyžití na trampolínách

Celodenní akce (vč. programu, DPH, sestavení,rozebrání) - doprava 5 Kč/km
1. trampolína / 1 den 2500 Kč
2. trampolína / 1 den 1850 Kč
3. trampolína / 1 den 1350 Kč

Jednotlivé skákání v areálu KMsport (vč. programu, DPH)
1. trampolína / 5 min 20 Kč

Využití: outdoor, indoor